Мед як добриво для рослин
Мед як добриво для рослин: захист, зміцнення та харчування
Чому добре використовувати мед як добриво для рослин? Як медове підживлення здатне змінити ваш сад? У багатьох вдома знайдеться мед. Ці ласощі корисні не тільки для людей. Продукт має антибактеріальну та протигрибкову дію, тому він використовується для вкорінення рослин. Також із ним готують добрива. Декілька ефективних способів застосування меду в саду представлені нижче.
При вирощуванні розсади городників хвилює питання якості рослин та перспективи отримання високого врожаю.
Медова вода є потужним біостимулятором. Його з успіхом можна застосовувати для:
- замочування,
- пророщування насіння,
- укорінення живців,
- листових підживлень.
- Він знадобиться в саду під час цвітіння для кращого запилення та утворення зав’язі.
Багато дачників для обприскування готують молочно-медовий розчин у пропорції: на одну склянку молока – одна столова ложка меду. Цей «коктейль» не тільки живить рослини корисними речовинами, але й приваблює комах, що запилюють рослини.
Натуральний мед – унікальний продукт, що використовується як ароматні ласощі, джерела здоров’я. У ньому є понад 100 цінних компонентів, які необхідні для організму людини. Приблизно 80% складають вуглеводи – фруктоза, сахароза та глюкоза. Пропорції цих компонентів можуть відрізнятися у різних сортах. Ще мед ефективний і для саду. Медове добрива Для приготування добрива потрібно 1-2 ст. л меду, який додають у воду (2 літри). Все ретельно збовтують і використовують для поливу рослину. Якщо засіб використовувати для рослин горщиків, то його наливають до тих пір, поки вода не буде просочуватися з дна. Використовується таке солодке добрива 1 раз кожні 2 тижні. Це медове добриво корисно регулярно застосовувати для квітучих та плодоносних, однорічних рослин. Його використання дозволяє отримати ароматні овочі та солодкі ягоди.
Мед як добриво для рослин: Медовий гормон
У саду часто вирощують рослини з живців. Для успіху у цій справі застосовується гормон укорінення. Замість спеціального засобу можна використати мед. Продукт дозволяє покращити зростання коріння. Завдяки антибактеріальній та протигрибковій дії мед усуває від живців гниття, інфекції. Також цей продукт забезпечує безпечне середовище для зростання коріння. Мед (2 ст. л) потрібно додати в окріп (2 склянки), і нехай засіб охолоне. Живці опускають у воду і залишають там. Укорінення відбувається через 1-3 тижні. Спрей Мед містить багато цінних рослинних компонентів – залізо, кальцій, магній. Продукт можна використовувати для годування рослин у саду. Якщо використовується медове добриво, зазначене вище, можна приготувати спеціальний спрей. Для цього мед (2 ст. л) додається у 4 літри води. Склад перемішати перед додаванням в аерозольний балончик. Це добриво пирскають на листя хворих рослин через 1-2 тижні.
Мед як добриво для рослин: Медовая вода
Використовується медовий розчин, який використовується як сильний біостимулятор. Використовують його для замочування насіння перед пророщуванням, і обробки живців перед укоріненням. Розчин меду можна застосовувати в саду в період цвітіння рослин для гарного запилення квітів та формування зав’язі. Розчин меду також застосовують у спеціальних ємностях-пастках, які розміщують на плодових деревах, для захисту зростаючого врожаю шкідників.
Мед як добриво для рослин: Настоянка кропиви
Великою популярністю у городників користується настій кропиви – це натуральний та універсальний комплекс з макро- та мікроелементами, за своїм впливом на рослини він перевершує всі хімічні стимулятори росту. Готується він так само, як і настій полину. Багато хто використовують у себе на ділянках як добрива дріжджі. Весною вони посилять вегетативне зростання, влітку підтримають активність плодоношення. Дріжджовий розчин може замінити найновіший і багатообіцяючий корнестімулятор. Для його приготування підійдуть будь-які дріжджі. Якщо це сухі, візьміть 100-грамовий пакет і розчиніть вміст у двох літрах теплої води, додайте три ложки цукру або меду. Якщо це звичайні або, як їх ще називають, живі дріжджі, один кілограм дріжджів розчиніть у п’яти літрах води. Перелийте суміш у відро об’ємом 10 літрів і поставте в тепле місце на три-чотири години. Цей концентрат можна додавати з розрахунку по півлітра на 10 літрів води. Поливаємо рослини їм під корінь.
Цибулева лушпайка та розчин меду
Як підгодувати рослини без «хімії»? У кожному будинку знайдуться продукти у холодильнику та ліки в аптечці, з яких можна приготувати ефективні добрива, проте не всі про це знають. Чи справді за підживлення відваром лушпиння цибулі, медовим розчином і борною кислотою рослини скажуть дачнику «дякую» рясним урожаєм і чи краще синтетичні добрива органічних?
Ось так незвично можна застосовувати мед у саду. Виявляється, цей цінний продукт може стати у нагоді і для рослин. Тому садівникам варто взяти ці поради на замітку.
Але будьте обережні: смачне, таке як мед як добриво рослин, може залучити комах. Особливо люблять солодкий мед мурахи.
Пастка для фруктових мух
Фруктовими мухами є дрібні шкідники, з якими борються багато садівників. Можна створити пастку для них. Для цього буде потрібно гниючий фрукт, мед і яблучний оцет. Мед та фрукт потрібно помістити в банку і додати туди трохи оцту. Ємність закривають целофаном і обертають резинкою. Потрібно виконати в целофан багато отворів зубочистками. Таку пастку потрібно тримати в місцях проживання мух, щоб заманювати їх.
Медова пастка
Великі отвори в стеблах, на листі, у фруктах, цибулинах є симптомом зараження слимаками. За допомогою меду проблему можна вирішити. Необхідно лише встановити спеціальну пастку. Слід зробити розчин на основі меду та дріжджів, їх розчиняють у малій кількості води. Засіб поміщають у контейнер, який зберігається на землі, щоб слимаки легко потрапляли до нього. Місткість має бути глибокою, щоб шкідники не вийшли назовні. Контейнер потрібно поповнювати кожні 2-3 дні. Для мурах У багатьох садах присутні мурахи. Вони розмножуються дуже швидко, що дуже шкодить більшості рослин. Головним токсичним компонентом, що допомагає позбавитися шкідників, вважається бура. Потрібно взяти 1/2 ч. л. бури, а потім змішати з медом та арахісовим маслом (по 2 ст. л). Принаду потрібно розмістити у відповідному місці.
Відвари з трав — найкраще безпечне добриво Усім, хто хоче отримати хороший результат, слід пам’ятати, що підживлення рослин має бути своєчасним і в правильних дозах. При надлишку поживних речовин рослина почне бурхливо нарощувати листя, а колір та плоди будуть пізніми, дрібними та слабкими.
Мудрі дачники використовують відвар лушпиння цибулі. Рослинами він сприймається як повноцінне удобрення. Крім того, цей розчин захищає рослини від шкідників. Рецепт приготування простий: беремо одну-дві жмені цибулиння, заливаємо літром окропу, потім кип’ятимо протягом трьох-п’яти хвилин, даємо охолонути і проціджуємо. Відвар бажано використовувати за один раз. Настій полину підвищує імунітет рослин, допомагає впоратися із хворобами та шкідниками. Готується він також просто: суху чи свіжу траву залити холодною водою і дати постояти від однієї до трьох діб. Використовувати його необхідно без розведення для поливу та обприскування рослин.
Дачники багато років сперечаються, що краще – органічні чи синтетичні добрива. З погляду рослин найкращий вихід – комплексне, почергове застосування цих добрив. Тоді рослина отримає все необхідне, а ви будете з багатим урожаєм.
Інші прості біологічні стимулятори росту рослин
Чим, крім стимуляторів росту в магазині, можна підбадьорити улюблені вами рослини? Виявляється, навіть удома можна знайти стимулятори росту, які здатні замінити найновіші склади, і можуть не тільки зробити легшим догляд за різними культурами, а й замінити звичні стимулятори росту та хімічні препарати. Причому їх можна успішно використовувати не тільки для рослин у квартирі, але і для культур, що ростуть у саду.
- Використання касторової олії. Використання касторової олії для підживлення, підходить для активізації цвітіння та прискорення росту плодів. На 1 літр води додають рицини 1 ч.л., і після цього поливають рослини, добре збовтавши цей склад. З дитинства звична зеленка Це звична всім речовина і фукорцин (розчин червоного кольору), що використовуються як сильний протигрибковий засіб, допоможуть захистити рослини від грибних хвороб. З цією метою цибулини цибулинних рослин, після будь-яких травм та травмованих стебел троянд, непогано змастити фукорцином, або зеленкою, після цього травмовані місця не гниють і швидко гояться.
- Борна кислота = квітучий садок. Як стимулятор утворення квітів і зав’язі, використовують розчин борної кислоти, так само борну кислоту використовують для обробки огірків, помідорів, і під час формування у капусти качанів, можна їм обробляти будь-які плодові дерева та чагарники. Такий розчин використовують для обробки будь-яких рослин, процедуру проводять за сезон кілька разів – при утворенні бутонів, після цвітіння, і ще раз обробляють через 2 тижні після цвітіння, щоб не обсипалася зав’язь.
- Стимулятор з підвіконня — сік алое результативним стимулятором росту рослин та коріння є сік звичайного алое, його використовують для замочування насіння перед пророщуванням.
- Яблучний настій — відмінне підживлення Кілограм подрібнених яблук заливають 5 л води і після цього витримують 2 дні, і гарне підживлення для будь-яких рослин буде готове. Особливо гарне таке підживлення для таких рослин – ріпсалідопсис, зигокактус, шлюмбергер.
- Для рослин з декоративним листям і ряболистих як підживлення можна застосовувати просте молоко. Змішуємо розчин — розводимо 100 мл молока в 1 л чистої води, така обробка дуже подобається різним папоротям. Підживлення молочною водою виробляють 1 раз на 3 поливання звичайною водою.
- Дріжджовий розчин Такий склад може повністю замінити такий стимулятор росту кореневої системи, як гетероауксин. Змішування робочої суміші — на 1 л чистої води додають 100 мг дріжджів, в таку суміш, поміщають живці, призначені для укорінення, і витримують їх 1 добу. Після цього необхідно дістати живці із дріжджового розчину, добре промити чистою водою і встановити в ємність з водою або в тепличку на вкорінення. Невелика порада — якщо ви живець укоріняєте у воді, то непогано покласти в неї трохи деревного вугілля. Застосовують дріжджовий розчин і в саду, при посадці рослин навесні їх поливають таким розчином для кращого приживання.
Деякі рослини, такі, наприклад, як лаванда, чорнобривці, часник та інші, мають не тільки цілющу силу, але й стримують натиски шкідників. Настої та відвари таких рослин з великим успіхом можуть застосовуватися як засоби боротьби зі шкідниками та хворобами. Розчин борної кислоти є стимулятором утворення бутонів, зав’язі. Стандартний пакетик борної кислоти слід розвести у двох літрах води. Цим розчином необхідно обприскувати рослини кілька разів за сезон: перед цвітінням, відразу після нього та через два тижні після цвітіння, щоб зав’язь не відпала. Віддячать рослини хорошим урожаєм, якщо перед цвітінням ви підгодуєте їх наступним розчином: у 10 літрах води розчиніть одну склянку подрібненої деревної золи, 15 крапель йоду, одну чайну ложку борної кислоти. Склад необхідно перемішати та залишити наполягати на дві-три години. Поливати під корінь рослин по півлітра під кущ. Як при використанні біодобрив, так і тих добрив, які продаються в магазинах, необхідно суворо дотримуватися пропорцій при розведенні робочого розчину, щоб не зашкодити.
А ви вже намагалися використовувати мед як удобрення для рослин? Які способи ефективні на вашу думку? Поділіться у коментарях!
Несколько лет назад при подготовке семян томатов к посадке решил использовать при их замачивании сок картофеля. В нем содержится большое количество различных микроэлементов, которые помогли бы рассаде вырасти крепкой и здоровой. Для этого выбрал две картофелины среднего размера и на сутки положил их в морозильное отделение холодильника. После размораживания картофелины стали мягкими, и из них легко отжался сок. В блюдце положил салфетку из ткани, разместил на ней семена и смочил ткань картофельным соком. Рассада росла дружно, стволики ее были толще, чем при замачивании в обычной воде. Перед высадкой в теплицу рассада стояла в горшках как тридцать три богатыря – полметра высотой с толстыми, в палец толщиной, стволами. При посадке не стал даже укладывать ее в землю, а прикапывал вертикально. В качестве домашних стимуляторов роста опробовал мед и сок алоэ при размножении фиалок. Обычно ставил их в воду, дожидался появления корней, а затем рассаживал в емкости. В растворах с дозировкой одна чайная ложка меда или сока алоэ на стакан воды, у листьев фиалки уже на 4–5 день появлялись корни, что почти вдвое быстрее. Значит, в таких растворах содержатся вещества, стимулирующие рост клеток и их также можно использовать для замачивания семян перед посадкой. Кроме того, наверняка даст положительный результат выдержка в таких растворах саженцев плодовых деревьев и кустарников при весенней или осенней посадке. Многие размножают черную смородину черенками в летнюю пору. Замачивание их в природных стимуляторах не составит труда – они всегда под рукой.